
Nielsen: - Gleder meg til å komme i gang
Siste nytt inn mot seriepremieren leser du her Norsk-Tipping-ligaen
Med nøyaktig ett døgn til seriestart i skrivende stund, jobbes det på spreng både på AJ Arena og inne på klubbhuset for å pakke, rigge og organisere sesongens første av åtte turer til Troms og Finnmark.
Det er dags for seriestart i Norsk-Tipping-LIGAEN avd. 1, og på flyet til Tromsø i morgen tidlig sitter det seksten sultne Bærum-spillere, og brødrene Nielsen i rollene som hovedtrener og administrativ leder.
Vi har tatt tempen på klubbhuset etter det som har vært en hektisk uke på AJ Arena.

Ute på anlegget minner det også om at seriespillet for alvor nærmer seg. For, med en sterk trio og arbeidskraft fra Asker og Bærum Vaktmesterkompani, anført av Ståle Lundemo, så ble nye mål montert før gutta i ABVK tok fredag og helg.

Hovedtrener Knut Nielsen er i hvert fall klar for seriestart og årets første tur nordover.
Norsk-Tipping-LIGAEN avd. 1 - Runde 1
Ulfstind-Bærum SK - 29.mars
TUIL Arena: Avspark 15.00
Om lørdagens motstander: Et hittil ubeskrevet blad for Sandvikas Stolthet. Laget spiller egentlig hjemmekampene sine på Tønsnes Kunstgress, men, den er vinterstengt - så lørdagens oppgjør finner sted på flotte TUIL Arena i Tromsdalen. Rødtrøyene fra Ulfstind reddet plassen i Norsk-Tipping-Ligaen 2024 i siste serierunde i fjor , og har etter rapportene forsterket laget siden den tid.
Mediaavdelingen i klubben hadde faktisk en prat med tidligere Ulfstind-trener Ole Talberg som i år trener avdelingskollega Fløya - og Talberg hadde følgende å si om morgendagens motstander.
- En bra gjeng med sultne spillere, som har klart å skape bra blest rundt laget i sosiale medier, kunne Talberg bekrefte til baerumsk.no.
Ulfstind var i aksjon på tirsdag denne uken da de avanserte til 1.runde i cupen etter straffesparkkonkurranse mot 4.divisjonslaget Finnsnes.

Bærum kommer fra et surt finaletap i OBOS Supercup sist helg, og troppen er inntakt og klar, så får vi se hvilke seksten som sitter på flyet til Tromsø i morgen tidlig.
Lyst til å se kampen i morgen, men du synes kanskje det er litt langt å kjøre?
Direktesport viser heldigvis alle Bærums kamper - både borte og hjemme (da er du på AJ Arena).
Link til Ulfstind-Bærum får du her: Ulfstind-Bærum SK
Massimo holder også klubbhuset åpent fra 14.30 i morgen om du ønsker å se kampen sammen med Helgule venner.
Vi ønsker Knut Nielsen og alle gutta masse lykke til på lørdag!