5 UBK-lag i Norway cup

Les om UBK-jentenes deltakelse i Norway Cup

Fem lag med spillere fra alle fire klubber stilte i den lyseblå UBK-drakta i årets Norway cup. To J13-lag, to J14-lag + J19 fikk gleden av å møte nye motstandere fra Norge og andre land. Bærum hadde spillere på det ene J13-laget og på J19.

J13-laget besto for det meste av Bærums-spillere og fire fra Jardar. Med to seire og en uavgjort toppet de tabellen i innledende pulje. Deretter spilte vi en god uavgjort-kamp mot jentene fra Halle i Tyskland i 1/16-finalen, og etter noen nervepirrende minutter vippet straffekonkurransen i vår favør! Stor glede både blant jenter, trenere og supportere! I 1/8-finalen fikk vi igjen tysk motstand, denne gang FC Hertha Zehlendorf fra Berlin. Her var motstanden tøffere, og vi måtte plukke fem baller ut av nota. Ett mål scoret vi selv også, men dermed var eventyret ute for i år. Hertha endte til slutt opp med å vinne klassen i Norway Cup, så ingen tvil om at vi tapte for et godt lag. Og som alltid med barn i fotballen, så glemmer spillerne tapet raskt og smiler bredt over egen prestasjon og alle gode øyeblikk på Ekebergsletta!

Fornøyde jenter i årets Norway Cup!

Trenerteamet smilte også bredt! Fra venstre Andreas Torsæter fra Jardar, UBK-koordinator Herman Berg og Bærums trenere Erik Berg-Pedersen og fotograf Carina Peavy.

J19-laget besto av spillere fra både Bærum, Jardar, BVH og Lommedalen og hadde også med seg forsterkninger fra J17-troppen. De tre innledende kampene endte med to seire og et tap, og dermed A-sluttspill som toer i gruppa. Vestlandet stilte sterkt i denne gruppa med Sotra, Odda og Kåsen fra Stavanger. Kaptein og Bærums-spiller Hedda Hartmann inviterte til lunsj som en fin oppladning til 1/8-finalen mot Bremnes. Slikt setter stemningen! Og for en thriller det ble! Vi ledet 1-0 nesten inn, men så fikk vestlendingene sin utligning. Dere som har sett sommerens EM og gremmet dere over straffeskytingen: det er håp! Lagene scoret på 10 straffer hver før vi dessverre trakk det korteste strået. 21 av 22 straffer satt i goal, se den, landslagsjenter!

Her er gjengen som spilte 1/8-finalen mot Bremnes.

Den sterkeste UBK-prestasjonen sto vårt ene J14-lag for. Etter 4 strake seire og 33-1 (!!) i målforskjell i innledende spill tok de seg gjennom både 1/16- og 1/8-finalen før de måtte bite i gresset mot Bislett FK i kvartfinalen.

Stor stas for alle fire UBK-klubbene at vi stiller så mange lag og at vi har supportere fra hele vestre del av kommunen vår i Norway Cup!